Here are the heat times for the 2018 NW Ergomania.

Scroll down to the event you entered, then look for your name in the list of entries. The names are in last name, first name order.

Please take note of the Start Time for your heat.


Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
01 Open Hour of Power   Berni, Loree 08:30 AM A 1 Hour of Power 224 RRC 30
      Burnett, Danielle 08:30 AM A 1 Hour of Power 241 WRA 47
      Colvin, Paul 08:30 AM A 1 Hour of Power 261 SRA 60
      Fradkin, Nick 08:30 AM A 1 Hour of Power 303 GLC 32
      Gannon, Scott 08:30 AM A 1 Hour of Power 309 GLC 53
      Hiemstra, Else 08:30 AM A 1 Hour of Power 331 Unaff. 54
      Martin, Erin 08:30 AM A 1 Hour of Power 413 STO 34
      Moore, Brian 08:30 AM A 1 Hour of Power 429 STO 31
      Morgan, Tara 08:30 AM A 1 Hour of Power 431 STO 47
      Rosser, Drew 08:30 AM A 1 Hour of Power 481 WRA 61
      Ruby, Amy 08:30 AM A 1 Hour of Power 483 STO 40
      Silva, Alex 08:30 AM A 1 Hour of Power 914 RRC 23
      Stoddard, Kristi 08:30 AM A 1 Hour of Power 505 CCS 50
      Tacionyte, Daiva 08:30 AM A 1 Hour of Power 574 Unaff. 4
      Venema, Donn 08:30 AM A 1 Hour of Power 525 WRC 70
Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
03 Womens Masters 80+ 2K   Voigt, Connie 09:45 AM B 1 Womens Masters 50-80+ 2K 528 RIRSC 83
04 Womens Masters Ltwt 70-79 2K   Friend, Mari 09:45 AM B 1 Womens Masters 50-80+ 2K 306 RIRSC 78 Yes
      Weinmann, Ann 09:45 AM B 1 Womens Masters 50-80+ 2K 538 RIRSC 77 Yes
05 Womens Masters 70-79 2K   Narbutovskih, Susan 09:45 AM B 1 Womens Masters 50-80+ 2K 434 OPRA 72
06 Womens Masters Ltwt 60-69 2K   Gehrke, Susan 09:45 AM B 1 Womens Masters 50-80+ 2K 565 Unaff. 69 Yes
07 Womens Masters 60-69 2K   Wopat, Ann 09:45 AM B 1 Womens Masters 50-80+ 2K 553 LUC 67
08 Womens Masters Ltwt 50-59 2K   Flower, Stacy 09:45 AM B 1 Womens Masters 50-80+ 2K 300 Unaff. 58 Yes
09 Womens Masters 50-59 2K   Chateaubriand, Jane 09:45 AM B 1 Womens Masters 50-80+ 2K 251 CCS 59
      Hiemstra, Else 09:45 AM B 1 Womens Masters 50-80+ 2K 331 Unaff. 54
      Long, Margaret 09:45 AM B 1 Womens Masters 50-80+ 2K 395 GLC 53
      Ponto, Kathleen 09:45 AM B 1 Womens Masters 50-80+ 2K 465 Unaff. 54
Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
10 Womens Masters Ltwt 40-49 2K   Bryant, Anne 10:00 AM C 1 Womens Masters 30-49 2K 237 RRC 48 Yes
11 Womens Masters 40-49 2K   Baches, Robin 10:00 AM C 1 Womens Masters 30-49 2K 207 SRA 48
      Carr, Christy 10:00 AM C 1 Womens Masters 30-49 2K 247 Unaff. 50
      Clark, Wendy 10:00 AM C 1 Womens Masters 30-49 2K 258 NCC 48
      Huffman, Jennifer 10:00 AM C 1 Womens Masters 30-49 2K 346 NCC 50
      Lindholm, Kate 10:00 AM C 1 Womens Masters 30-49 2K 391 Unaff. 51
      Mayer, Jennifer 10:00 AM C 1 Womens Masters 30-49 2K 587 STO 51
      Scull, Carrie 10:00 AM C 1 Womens Masters 30-49 2K 493 CCS 49
Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
17 Mens Masters 80+ 2k   Wright, Art 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 576 Unaff. 85 Yes
18 Mens Masters Ltwt 70-79 2K   Peschel, Dale 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 452 MBC 74 Yes
19 Mens Masters 70-79 2K   Bates, Michael 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 212 Deas 72
      Jacobsen, Steve 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 351 Unaff. 72
      Stevens, Johnathan 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 503 VIRC 74
20 Mens Masters Ltwt 60-69 2K   Koerner, Hank 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 374 PRC 67 Yes
      Underwood, Mark 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 521 Unaff. 69 Yes
21 Mens Masters 60-69 2K   DeMent, Russ 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 268 CCS 64
      Fountain, Michael 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 302 Unaff. 64
      Gordon, Curt 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 314 Unaff. 63
      Grosvenor, Reed 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 319 Unaff. 65
      Roos, Paul 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 480 RRC 68
      Stout, Richard 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 506 Deas 68
22 Mens Masters Ltwt 50-59 2K   Beck, Lawrence 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 216 Unaff. 56 Yes
      Zinn, Wade 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 571 Unaff. 57 Yes
23 Mens Masters 50-59 2K   Colvin, Paul 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 261 SRA 60
      Ives, Ed 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 350 LUC 59
      Lorentsen, Ron 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 398 PRC 56
      Lund, David 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 402 SRA 60
      McCleary, Kent 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 417 RRC 52
      Pola, Bill 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 462 Unaff. 56
      Saskowski, Tim 10:15 AM E 1 Mens Masters 50-80+ 2K 487 OPRA 61
Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
24 Mens Masters Ltwt 40-49 2K   Hernandez, Gilbert 10:30 AM F 1 Mens 30-49 2K 329 LUC 50 Yes
      Weber, Chris 10:30 AM F 1 Mens 30-49 2K 534 LUC 49 Yes
25 Mens Masters 40-49 2K   Austin, Brandon 10:30 AM F 1 Mens 30-49 2K 205 OAR 48
      Brooks, Marcum 10:30 AM F 1 Mens 30-49 2K 235 LUC 47
      Elliott, Doug 10:30 AM F 1 Mens 30-49 2K 281 LUC 44
      Murray, Ross 10:30 AM F 1 Mens 30-49 2K 588 STO 41
26 Mens Masters Ltwt 30-39 2K   Norskog, Max 10:30 AM F 1 Mens 30-49 2K 436 SDRC 37 Yes
      Twist, Alex 10:30 AM F 1 Mens 30-49 2K 520 SRC 35 Yes
      White, Philip 10:30 AM F 1 Mens 30-49 2K 543 LUC 35 Yes
27 Mens Masters 30-39 2K   Clark, Eric 10:30 AM F 1 Mens 30-49 2K 255 Unaff. 38
      Esposito, Anthony 10:30 AM F 1 Mens 30-49 2K 284 Unaff. 35
      Kahn, Jason 10:30 AM F 1 Mens 30-49 2K 359 LUC 33
      Lazzar, Spencer 10:30 AM F 1 Mens 30-49 2K 383 Unaff. 32
      Savrasov, Dmitry 10:30 AM F 1 Mens 30-49 2K 488 LUC 38
      Woodward, Douglas 10:30 AM F 1 Mens 30-49 2K 552 LUC 35
Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
28 Mens Open/Collegiate 2k   Buchanan, Paul 10:45 AM G 1 Mens Open 2K 239 SRC 35
      Castek, Nathan 10:45 AM G 1 Mens Open 2K 248 RRC 27
      Gangi, John 10:45 AM G 1 Mens Open 2K 308 SRC 25
      Lanzinger, Kevin 10:45 AM G 1 Mens Open 2K 577 Unaff. 27
      Lee, Derek 10:45 AM G 1 Mens Open 2K 386 SRC 37
      Petershagen, Christopher 10:45 AM G 1 Mens Open 2K 454 ERA 22
      Reinhold, Felix 10:45 AM G 1 Mens Open 2K 472 SRC 24
      Richards, Jacob 10:45 AM G 1 Mens Open 2K 473 SRC 23
      Schmidt, Jacob 10:45 AM G 1 Mens Open 2K 490 SRC 23
      Van der Werf, Ben 10:45 AM G 1 Mens Open 2K 523 SRC 28
Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
30 Womens Open Adaptive 1k: Physically Disabled (Arms-Shoulders)   Knoerschild, Megan 11:00 AM H 1 All 1K Events 586 STO 22
      Martin, Erin 11:00 AM H 1 All 1K Events 582 STO 34
      Ruby, Amy 11:00 AM H 1 All 1K Events 581 STO 40
32 Womens Open Adaptive 1k: Physically Disabled (Legs-Trunk-Arms)   Breznau, Jessica 11:00 AM H 1 All 1K Events 583 STO 46
      Harvey, Vanessa 11:00 AM H 1 All 1K Events 585 STO 36
36 Mens Open Adaptive 1k: Physically Disabled (Arms-Shoulders)   Ataman, Ali 11:00 AM H 1 All 1K Events 580 STO 41
      Shelton, Mike 11:00 AM H 1 All 1K Events 584 STO 46
37 Mens Open Adaptive 1k: Physically Disabled (Trunk-Arms)   Davis, Anthony 11:00 AM H 1 All 1K Events 266 VLRC 38
41 Womens Open 1k   Chateaubriand, Jane 11:00 AM H 1 All 1K Events 251 CCS 59
43 Mens Open 1k   Brooks, Marcum 11:00 AM H 1 All 1K Events 235 LUC 47
      Farnham, Joseph 11:00 AM H 1 All 1K Events 289 SRC 19
      Fountain, Michael 11:00 AM H 1 All 1K Events 302 Unaff. 64
      Holt, John 11:00 AM H 1 All 1K Events 337 AMRC 64
      Penski, Aron 11:00 AM H 1 All 1K Events 569 Unaff. 42
44 Mens Ltwt 1k   Hernandez, Gilbert 11:00 AM H 1 All 1K Events 329 LUC 50 Yes
      Peschel, Dale 11:00 AM H 1 All 1K Events 452 MBC 74 Yes
Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
45 Womens Coxswain 500m Dash   Angulo, Isabel 11:10 AM I 1 Coxswain 500m Dash 203 HNA 19
      Bernard, Elise 11:10 AM I 1 Coxswain 500m Dash 222 HNA 18
      Engley, Claire 11:10 AM I 1 Coxswain 500m Dash 283 HNA 19
      Friedman, Katie 11:10 AM I 1 Coxswain 500m Dash 305 LSC 20
      Kaplan, Sydney 11:10 AM I 1 Coxswain 500m Dash 361 PRC 20
      Kim, Madeleine 11:10 AM I 1 Coxswain 500m Dash 368 HNA 20
      Lederer, Sophia 11:10 AM I 1 Coxswain 500m Dash 384 HNA 18
      Mirabile, Mia 11:10 AM I 1 Coxswain 500m Dash 427 PRC 19
      Rataezyk, Olivia 11:10 AM I 1 Coxswain 500m Dash 469 HNA 18
      Zhang, Tiffany 11:10 AM I 1 Coxswain 500m Dash 560 LSC 17
Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
47 Youth 500m Dash   Brainerd, Nadia 11:20 AM J 1 Youth 500m Dash 232 NCC 15
      Callahan, Shannon 11:20 AM J 1 Youth 500m Dash 245 OPRA 17
      Clark, Bryce 11:20 AM J 1 Youth 500m Dash 253 NCC 16
      Collins, Alastor 11:20 AM J 1 Youth 500m Dash 912 RRC 17
      Feingold, Jack 11:20 AM J 1 Youth 500m Dash 292 OPRA 17
      Fulton, Harrison 11:20 AM J 1 Youth 500m Dash 307 OPRA 17
      Gavin, Zachary 11:20 AM J 1 Youth 500m Dash 310 OPRA 17
      Groves, Sophia 11:20 AM J 1 Youth 500m Dash 575 OPRA 14
      MacFetridge, Aiden 11:20 AM J 1 Youth 500m Dash 573 MBC 4
      Martin, Lisa 11:20 AM J 1 Youth 500m Dash 414 OPRA 16
      McCleary, Alan 11:20 AM J 1 Youth 500m Dash 416 RRC 16
      Park, Caleb 11:20 AM J 1 Youth 500m Dash 445 RRC 18
      Pavlak, Vince 11:20 AM J 1 Youth 500m Dash 450 OPRA 17
      Ventura, Ella 11:20 AM J 1 Youth 500m Dash 526 OPRA 16
      Weber, Dash 11:20 AM J 1 Youth 500m Dash 535 Unaff. 15
      Weber, Declan 11:20 AM J 1 Youth 500m Dash 536 Unaff. 14
Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
48 Womens Open 500m Dash   Chateaubriand, Jane 11:30 AM L 1 Masters Open 500m Dash 251 CCS 59
      Kennedy, Kristina 11:30 AM L 1 Masters Open 500m Dash 366 OPRA 21
49 Mens Open 500m Dash   Feingold, Aidan 11:30 AM L 1 Masters Open 500m Dash 291 OPRA 21
      Hernandez, Gilbert 11:30 AM L 1 Masters Open 500m Dash 329 LUC 50
      Kennedy, Scott 11:30 AM L 1 Masters Open 500m Dash 367 OPRA 64
      Packard, Daniel 11:30 AM L 1 Masters Open 500m Dash 442 CBRC 37
      Penski, Aron 11:30 AM L 1 Masters Open 500m Dash 569 Unaff. 42
      Pickard, William 11:30 AM L 1 Masters Open 500m Dash 459 AMRC 72
      Roberts, Joseph 11:30 AM L 1 Masters Open 500m Dash 476 Unaff. 48
      Swinford, Calum 11:30 AM L 1 Masters Open 500m Dash 510 OPRA 29
      Weber, Chris 11:30 AM L 1 Masters Open 500m Dash 534 LUC 49
      White, Philip 11:30 AM L 1 Masters Open 500m Dash 543 LUC 35
Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
50 Womens Jr Novice 2k   Bellscheidt, Roslyn 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 218 VIRC 18
      Buysse, Lily 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 244 HNA 17
      Calvert, Lillian 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 246 HNA 17
      Collins, Grace 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 260 HNA 17
      de Greef, Hana 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 564 HNA 19
      Dempsey, Clare 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 270 HNA 17
      Doyle, Cara 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 275 OAR 18
      Duffy, Grace 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 278 HNA 18
      Fitzgibbon, Margaret 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 298 HNA 18
      Forster, Romy 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 301 HNA 19
      Glenn, Amelia 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 312 RRC 18
      Harrison, Gwyneth 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 324 HNA 17
      Hopper, Briana 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 340 HNA 18
      Hopper, Julia 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 341 HNA 18
      Jago, Caitlin 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 353 HNA 18
      Kalhan, Meera 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 360 HNA 17
      Kaplan-Zenk, Samara 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 362 HNA 17
      Kline, Audrey 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 371 HNA 17
      Knox, Laurel 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 373 Unaff. 17
      Kunz, Ava 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 375 HNA 17
      Larson, Henrietta 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 381 HNA 17
      Lysaker, Anasara 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 405 HNA 19
      Margarones, Josie 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 412 HNA 17
      MArtin, Rose 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 407 SRC 17
      McDonald, Ana 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 419 HNA 18
      Morga, Aliyah 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 430 HNA 17
      Ovesen, Meg 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 441 RRC 18
      Payton, Honoria 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 451 HNA 17
      Ponto, Josephine 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 464 PRC 17
      Redmond, Sarah 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 470 ORU 17
      Shaw, Madison 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 495 HNA 19
      Sim, Natalie 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 498 PRC 17
      Tess, Forster 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 512 HNA 17
      Wynne, Caroline 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 555 HNA 17
      Yuan, Arella 12:45 PM M 2 Womens Jr Novice 2k 556 HNA 18
      Zhang, Claire 12:30 PM M 1 Womens Jr Novice 2k 558 HNA 17
Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
51 Womens Jr Ltwt 2k   Amarnath, Aishu 01:00 PM N 1 Womens Jr Ltwt 2K 202 LSC 20 Yes
      Barrows, Kathleen 01:15 PM N 2 Womens Jr Ltwt 2K 211 SRC 20 Yes
      Bay, Olivia 01:15 PM N 2 Womens Jr Ltwt 2K 214 HNA 18 Yes
      Beery, Grace 01:15 PM N 2 Womens Jr Ltwt 2K 217 HNA 21 Yes
      Beremski, Milla 01:00 PM N 1 Womens Jr Ltwt 2K 221 ORU 17 Yes
      Daigle, Sophia 01:00 PM N 1 Womens Jr Ltwt 2K 265 HNA 18 Yes
      Dimaris, Kallie 01:15 PM N 2 Womens Jr Ltwt 2K 274 HNA 19 Yes
      Ferrero, Naomi 01:15 PM N 2 Womens Jr Ltwt 2K 293 HNA 19 Yes
      Haley, Helen 01:15 PM N 2 Womens Jr Ltwt 2K 321 LSC 20 Yes
      Hinrix, Verona Fern 01:00 PM N 1 Womens Jr Ltwt 2K 334 MBC 17 Yes
      Hobson, Sarah 01:00 PM N 1 Womens Jr Ltwt 2K 335 MBC 18 Yes
      Hubbard, Holly 01:15 PM N 2 Womens Jr Ltwt 2K 343 MBC 20 Yes
      Longawa, Sophie 01:15 PM N 2 Womens Jr Ltwt 2K 397 HNA 20 Yes
      Margarones, Chloe 01:15 PM N 2 Womens Jr Ltwt 2K 411 HNA 20 Yes
      Moses, Mabel 01:15 PM N 2 Womens Jr Ltwt 2K 566 VIRC 19 Yes
      Muratore, Eve 01:15 PM N 2 Womens Jr Ltwt 2K 567 MBC 19 Yes
      O'Hearn, Bridget 01:00 PM N 1 Womens Jr Ltwt 2K 437 HNA 18 Yes
      Petersen, Sophia 01:00 PM N 1 Womens Jr Ltwt 2K 453 HNA 19 Yes
      Petrova, Desi 01:15 PM N 2 Womens Jr Ltwt 2K 457 ORU 21 Yes
      Probart, Paloma 01:00 PM N 1 Womens Jr Ltwt 2K 467 OAR 19 Yes
      Rodde, Eleanor 01:15 PM N 2 Womens Jr Ltwt 2K 478 PRC 19 Yes
      Wang, Kelly 01:15 PM N 2 Womens Jr Ltwt 2K 530 LSC 18 Yes
      Wang, Melissa 01:00 PM N 1 Womens Jr Ltwt 2K 531 LSC 20 Yes
      Whelan, Cleo 01:15 PM N 2 Womens Jr Ltwt 2K 541 ORU 19 Yes
      Whelan, Jasper 01:00 PM N 1 Womens Jr Ltwt 2K 542 ORU 19 Yes
      Zhang, Maxine 01:00 PM N 1 Womens Jr Ltwt 2K 559 LSC 18 Yes
Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
52 Womens Jr 2k   Antezana, Eleanor 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 204 MBC 20
      Bauer, Helen 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 213 HNA 20
      Beard, Alexandra 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 215 HNA 18
      Bennett, Hannah 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 219 MBC 19
      Besselaar, Toni 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 225 MBC 17
      Brace, Lavinia 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 229 MBC 19
      Bricker, Kate 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 233 VLRC 19
      Burk, Natalie 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 240 NCC 20
      Buysse, Ella 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 243 HNA 19
      Charnyshou, Anna 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 250 SRC 18
      Clark, Emma 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 254 NCC 18
      Clemans, Natalie 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 259 MBC 19
      Cornell, Moira 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 262 HNA 21
      Cotter, Ella 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 263 HNA 18
      Deligan, Audrey 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 269 HNA 17
      Dickson, Lucy 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 272 HNA 19
      Dietz, Alexa 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 273 VLRC 21
      Driver, Lilly 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 276 MBC 18
      Dunn, Flannery 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 279 HNA 19
      England, Maria 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 282 OPRA 20
      Evans, Jillian 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 286 HNA 19
      Ewing, Carmen 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 287 HNA 20
      Faker, Vanessa 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 288 CBRC 20
      Fehling, Brooklyn 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 290 CBRC 18
      Finney, Olivia 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 294 GLC 19
      Fiorini-Wirick, Jessica 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 295 RRC 16
      Gile, Lily 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 579 MBC 20
      Gillespie, Denning 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 311 HNA 20
      Gossman, Elizabeth 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 315 HNA 20
      Graves, Gabrielle 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 316 VIRC 18
      Hopkins, Ruby 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 339 CBRC 20
      Humphrey, Claire 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 348 MBC 18
      Illingworth, Parker 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 349 PRC 18
      Jacobson, Talia 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 352 CBRC 20
      Jaudon, Emily 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 354 OAR 18
      Jensen, Alyssa 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 355 CBRC 18
      Jones, Aislinn 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 358 HNA 19
      Kelly, Katherine 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 365 VIRC 18
      Knowles, Isabelle 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 372 MBC 21
      Lambert, Miranda 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 378 HNA 18
      Laney, Eva 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 379 HNA 20
      Leventhal, Emma 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 389 PRC 18
      Longawa, Lidia 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 396 HNA 18
      Lorentzen, Ava 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 399 VIRC 17
      Lysaker, Isabella 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 406 HNA 17
      MacCormack, Alice 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 408 MBC 21
      MacGillivray, Claire 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 409 HNA 19
      Maling, Madrona 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 410 HNA 20
      Mejia, Callie 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 570 RRC 4
      Michel, Karin 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 421 PRC 21
      Milan, Eden 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 422 LSC 17
      Miles, Lauren 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 423 HNA 19
      Miller, Tess 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 425 HNA 19
      Myhrvold, Francesca 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 432 LSC 21
      Olsen, Gloria 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 438 MBC 19
      Olson, Mari 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 440 HNA 20
      Park, Elizabeth 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 446 LSC 18
      Park, Eugenie 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 447 LSC 18
      Paulus, Sydney 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 449 PRC 20
      Pineda, Olivia 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 460 CBRC 20
      Regello, Kaeden 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 471 NCC 19
      Ringger, Hilde 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 475 MBC 20
      Rogers, Kari 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 479 HNA 19
      Sampson, Emerey Jade 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 486 MBC 18
      Sheckler, Samantha 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 496 MBC 20
      Sutherland, Ariana 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 509 HNA 20
      Tarr, Audrey 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 913 MBC 20
      Voight, Isabella 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 527 MBC 20
      Wellnitz, Mattie 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 539 HNA 19
      Westlund, Stephanie 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 540 HNA 19
      Widzgowski, Clare 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 544 HNA 20
      Williams, Sierra 02:15 PM O 4 Womens Jr 2k 578 MBC 20
      Winiski, Lina 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 549 MBC 19
      Wright, Madison 01:30 PM O 1 Womens Jr 2k 554 OAR 18
      Zilavy, Olivia 01:45 PM O 2 Womens Jr 2k 561 MBC 19
      Zilavy, Oona 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 562 MBC 18
      Zimmerman, Karina 02:00 PM O 3 Womens Jr 2k 563 MBC 20
Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
52ee Erg Ed Youth 500m Dash   Ahmed, Khalil 02:30 PM OK 1 Erg Ed Youth 500m Dash 908 Unaff. 14
      Bentencourt, Ava 02:30 PM OK 1 Erg Ed Youth 500m Dash 905 Unaff. 14
      Edwards, Kailani 02:30 PM OK 1 Erg Ed Youth 500m Dash 906 Unaff. 14
      Fiorini-Wirick, Jessica 02:30 PM OK 1 Erg Ed Youth 500m Dash 295 RRC 16
      Ho, Alina 02:30 PM OK 1 Erg Ed Youth 500m Dash 901 Unaff. 14
      Ku, Andrew 02:30 PM OK 1 Erg Ed Youth 500m Dash 903 Unaff. 15
      Le, Amy 02:30 PM OK 1 Erg Ed Youth 500m Dash 900 Unaff. 14
      Ma, Alwin 02:30 PM OK 1 Erg Ed Youth 500m Dash 911 Unaff. 16
      Mcallum, Ava 02:30 PM OK 1 Erg Ed Youth 500m Dash 907 Unaff. 14
      Ogata, Kai 02:30 PM OK 1 Erg Ed Youth 500m Dash 909 Unaff. 15
      Palmer, Ferris Currie 02:30 PM OK 1 Erg Ed Youth 500m Dash 444 RRC 15
      Terlouw, Rosie 02:30 PM OK 1 Erg Ed Youth 500m Dash 902 Unaff. 14
      Truong, Thien Van 02:30 PM OK 1 Erg Ed Youth 500m Dash 904 Unaff. 14
      Tucker, Cameron 02:30 PM OK 1 Erg Ed Youth 500m Dash 518 RRC 16
      Vaivao, Lyndon 02:30 PM OK 1 Erg Ed Youth 500m Dash 910 Unaff. 15
Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
53 Mens Jr Novice 2k   Abrahamson, Eli 02:35 PM P 1 Mens Jr Novice 2k 200 PRC 18
      Choi, Jun 02:35 PM P 1 Mens Jr Novice 2k 252 SRC 18
      Cloud, Jack 02:35 PM P 1 Mens Jr Novice 2k 572 PRC 18
      Fleckenstein, Sam 02:35 PM P 1 Mens Jr Novice 2k 299 OAR 19
      Litzinger, Jock 02:35 PM P 1 Mens Jr Novice 2k 393 PRC 19
      Park, Caleb 02:35 PM P 1 Mens Jr Novice 2k 445 RRC 18
      Rulyak, Owen 02:35 PM P 1 Mens Jr Novice 2k 484 SRC 17
      Tilbrook, Aleck 02:35 PM P 1 Mens Jr Novice 2k 514 CIR 20
      Wiley, Ryan 02:35 PM P 1 Mens Jr Novice 2k 545 PRC 17
Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
54 Mens Jr Ltwt 2k   Austin, Farron 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 206 OAR 19 Yes
      Barnett, Andrew 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 210 MBC 18 Yes
      Beremski, Ivan 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 220 ORU 19 Yes
      Crabs, Mason 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 264 MBC 18 Yes
      Dubiel, Simon 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 277 MBC 19 Yes
      Fisher, Liam 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 297 CBRC 21 Yes
      Griffin, John 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 317 PRC 18 Yes
      Hammond, Zachary 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 590 MBC 17 Yes
      Hastings, Hayden 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 326 MBC 19 Yes
      Hayre, Quinton 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 328 LSC 19 Yes
      Hestad, Vincent 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 330 MBC 18 Yes
      Kinsel, Maximilian 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 369 SRC 20 Yes
      Kubinec, Oscar 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 589 MBC 2 Yes
      Kuver, Ian 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 377 PRC 18 Yes
      Larrabee, Gregory 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 380 LSC 19 Yes
      Lindauer, Jake 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 390 PRC 20 Yes
      Liuson, Harry 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 394 LSC 18 Yes
      Luthra, Ruben 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 404 SRC 19 Yes
      McDaniel, Palmer 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 418 PRC 19 Yes
      McGinty, Nathan 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 420 MBC 20 Yes
      Min, William 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 426 LSC 19 Yes
      NG, Nick 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 433 MBC 17 Yes
      Nielson, Matthew 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 435 CIR 19 Yes
      Olson, Kenneth 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 439 MBC 20 Yes
      Phi, Bo 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 458 MBC 20 Yes
      Riley, Ben 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 474 MBC 20 Yes
      Shen, Derek 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 497 MBC 19 Yes
      Sim, Nathan 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 499 PRC 19 Yes
      Thorensen, Alex 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 513 NCC 20 Yes
      Turner, Tyler 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 519 OPRA 18 Yes
      Vail, Michael 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 522 PRC 20 Yes
      Wang, Oliver 03:00 PM Q 2 Mens Jr Ltwt 2k 532 MBC 18 Yes
      Wang, Timmy 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 533 LSC 20 Yes
      Williams, Soren 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 547 PRC 18 Yes
      Wong, Cameron 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 551 RRC 20 Yes
      Zhang, Alex 02:45 PM Q 1 Mens Jr Ltwt 2k 557 LSC 18 Yes
Event# Event Name   Athlete Name Start Time Group Heat# Venue Group Name Entry# Club Age Ltwt
55 Mens Jr 2k   Altucher, August 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 201 ORU 18
      Backlund, Kadin 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 208 SKHS 18
      Backman, Noah 03:30 PM R 2 Mens Jr 2k 209 PRC 20
      Bessler, Maxwell 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 226 CBRC 20
      Bradov, Tervel 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 230 ORU 20
      Burnside, Ross 03:30 PM R 2 Mens Jr 2k 242 MBC 19
      Clark, Powell 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 256 MBC 20
      De Maria, Aiden 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 267 PRC 18
      Elggren, Josh 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 280 MBC 19
      Evans, Ellis 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 285 SRC 18
      Farnham, Joseph 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 289 SRC 19
      Fisher, Brenton 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 296 PRC 21
      Franklin, Cayden 03:30 PM R 2 Mens Jr 2k 304 LSC 20
      Gleysteen, Hugh 03:30 PM R 2 Mens Jr 2k 313 MBC 20
      Grunenfelder, Jack 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 320 SKHS 20
      Hammon III, Ronald 03:30 PM R 2 Mens Jr 2k 322 PRC 19
      Harrison, Isaiah 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 325 Unaff. 17
      Hatcher, Simon 03:30 PM R 2 Mens Jr 2k 327 ORU 20
      Hilker, Norman 03:30 PM R 2 Mens Jr 2k 332 ORU 21
      Hinck, Ian 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 333 PRC 21
      Honeybone, Max 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 338 LSC 19
      Hubbell, Nolan 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 345 SKHS 18
      Johnson, Lucas 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 356 MBC 17
      Karjian, Jad 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 363 PRC 20
      Kavanagh, Kellen 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 364 PRC 20
      Kittleman, Nick 03:30 PM R 2 Mens Jr 2k 370 MBC 19
      Kurlander, Jake 03:30 PM R 2 Mens Jr 2k 376 LSC 21
      Ledford, Kemji 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 385 MBC 18
      Lees, Benjamin 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 387 LSC 18
      Leslie, J. Ryan 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 388 PRC 20
      Lower, Reed 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 400 MBC 21
      Miller, Eli 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 424 MBC 21
      Mishler, Nathaniel 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 428 OPRA 20
      Oswald, Cyrus 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 568 PRC 20
      Page-Kuhr, Oliver 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 443 PRC 18
      Petram, Rohin 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 455 VIRC 19
      Pingul, Noah 03:30 PM R 2 Mens Jr 2k 461 PRC 20
      Ramstad, Henry 03:30 PM R 2 Mens Jr 2k 468 PRC 17
      Royer, Chaz 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 482 PRC 19
      Schmidt, Conrad 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 489 CBRC 20
      Schneider, Finnegan 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 491 PRC 20
      Schroeter, Sam 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 492 MBC 18
      Sniezek, Joey 03:30 PM R 2 Mens Jr 2k 500 MBC 19
      Stanley, Evan 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 502 SKHS 19
      Sullivan, Liam 03:45 PM R 3 Mens Jr 2k 508 PRC 21
      Sylvia, Carter 03:30 PM R 2 Mens Jr 2k 511 PRC 19
      Tsemekhman, Daniel 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 517 PRC 17
      Vanepps, Eben 03:30 PM R 2 Mens Jr 2k 524 WRA 21
      Walker-Rittgers, Mark 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 529 NCC 19
      Wiley, Sean 03:30 PM R 2 Mens Jr 2k 546 PRC 20
      Wilson, Andaman 03:15 PM R 1 Mens Jr 2k 548 CBRC 19