Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
01Hour of Power (A)     1Max Chickering16,879m1:46.61:46.2
1:46.2
1:46.2
1:46.2
1:46.3
1:46.4
1:47.0
1:47.3
1:47.2
1:47.4
1:47.2
1:46.2
32
32
32
32
32
32
32
31
31
32
31
31
Unaff.1260
       2Max Heid16,273m1:50.61:46.5
1:49.0
1:50.5
1:51.2
1:51.6
1:51.9
1:51.6
1:52.3
1:53.2
1:50.9
1:51.6
1:47.5
22
21
22
22
23
23
24
25
25
25
25
28
SEA1353
       3Steve Small15,507m1:56.11:51.8
1:52.7
1:53.6
1:54.4
1:56.1
1:57.1
1:57.8
1:58.3
1:58.1
1:58.3
1:58.5
1:56.9
26
26
26
26
26
26
26
26
25
26
26
27
SCKC1502
        4Scott Gannon14,423m2:04.82:03.0
2:03.7
2:04.5
2:04.3
2:04.4
2:05.5
2:06.5
2:06.5
2:05.8
2:07.3
2:05.4
2:01.0
21
22
22
22
24
23
23
23
25
25
26
27
GLC1325
        5Alexander Silva14,063m2:08.02:05.6
2:08.3
2:07.6
2:09.4
2:09.8
2:09.1
2:10.5
2:11.1
2:08.9
2:10.9
2:07.3
1:58.5
23
22
22
22
23
23
23
23
23
23
23
25
RRC1501
        6Loree Kate Berni13,929m2:09.22:06.8
2:09.4
2:07.9
2:09.9
2:09.5
2:10.3
2:10.3
2:11.1
2:11.0
2:11.1
2:09.5
2:04.3
22
22
22
22
23
23
23
22
23
23
22
26
RRC1229
        7Tara Morgan12,872m2:19.82:15.7
2:16.4
2:16.5
2:20.4
2:20.4
2:20.2
2:21.6
2:22.5
2:22.9
2:22.0
2:21.4
2:18.6
23
23
24
24
24
24
24
24
25
24
26
26
STO1432
        8Meghan Ventura12,750m2:21.22:19.1
2:20.1
2:20.2
2:20.8
2:21.4
2:21.9
2:22.2
2:21.9
2:22.5
2:22.6
2:22.0
2:19.5
24
25
25
25
25
26
27
27
28
29
29
34
OPRA1532
        9Kiirsten Flynn12,611m2:22.72:22.0
2:22.5
2:22.5
2:23.5
2:23.4
2:24.2
2:23.3
2:22.0
2:22.7
2:23.3
2:24.0
2:19.5
25
25
26
24
25
24
24
26
25
25
25
26
OAR1316
        10Leslie Minch12,283m2:26.52:28.1
2:28.1
2:27.1
2:27.3
2:26.8
2:27.5
2:27.3
2:26.9
2:27.2
2:26.5
2:25.8
2:20.2
24
25
25
26
26
26
26
26
26
26
26
28
GLC1430
    Jason Stoane    WRA1515
    Gabriel Maggiore    SEA1404
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
03Womens Masters 80+ 2K (B)     1Luanne Mills08:48.42:12.12:13.9
2:13.0
2:12.2
2:09.4
30
30
30
32
Unaff.1429
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
04Womens Masters Ltwt 70-79 2K (B)     1Mari Friend09:00.52:15.12:15.2
2:14.6
2:18.3
2:12.4
27
26
26
25
RIRSC1322
    Mare Chapman    PRC1259
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
05Womens Masters 70-79 2K (B)     1Abe, Joan09:12.52:18.1PRC1374
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
07Womens Masters 60-69 2K (B)     1Sharky Jacaway09:33.42:23.32:18.8
2:27.1
2:25.4
2:22.2
24
22
22
23
Unaff.1370
    Kristen Harris    RRC1343
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
08Womens Masters Ltwt 50-59 2K (C)     1Arlene Wade07:41.41:55.41:56.4
1:55.7
1:55.6
1:53.7
30
31
31
34
TO1535
       2Kimberly Rice-Narusch07:42.31:55.61:53.7
1:54.4
1:54.8
1:59.4
28
28
28
29
ERA1473
       3Patricia Kohanek08:25.62:06.42:03.5
2:06.0
2:07.5
2:08.7
31
30
32
33
LSTE1387
        4Melissa Maxwell08:31.12:07.82:05.1
2:08.5
2:09.5
2:08.1
29
28
28
30
PRC1416
        5Susan Spaulding08:37.52:09.42:01.0
2:10.4
2:13.0
2:13.1
30
27
28
29
GLC1505
        6Julia Francis08:40.62:10.12:06.8
2:10.3
2:11.3
2:12.2
27
26
27
30
LSTE1320
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
09Womens Masters 50-59 2K (C)     1Else Hiemstra07:33.41:53.41:49.9
1:55.0
1:55.0
1:53.5
28
25
25
26
Unaff.1357
       2Tricia Stemler08:01.02:00.31:54.0
1:59.4
2:02.6
2:05.1
35
31
30
30
ERA1511
       3Anne Dalrymple08:14.72:03.71:58.5
2:03.0
2:06.5
2:06.6
29
28
28
31
PRC1280
        4Natalie Lecher08:26.42:06.62:01.2
2:09.8
2:09.0
2:06.4
29
26
28
32
GLC1394
    stephanie delaney    GLC1564
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
10Womens Masters Ltwt 40-49 2K (D)     1Anne Bryant08:18.92:04.72:03.2
2:04.7
2:05.4
2:05.6
29
28
28
29
RRC1246
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
11Womens Masters 40-49 2K (D)     1Lisa Illingworth07:44.81:56.21:52.7
1:57.1
1:57.7
1:57.3
31
30
30
31
PRC1368
       2Kelly Goodmansen08:04.32:01.11:57.5
2:01.7
2:01.1
2:04.1
26
25
26
27
ERA1329
       3Robin Baches08:18.32:04.61:55.9
2:05.0
2:07.7
2:09.7
30
27
26
26
SRA1215
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
12Womens Masters Ltwt 30-39 2K (D)     1ksenia habiger08:57.22:14.32:12.3
2:14.7
2:15.6
2:14.6
26
25
26
27
GLC1567
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
13Womens Masters 30-39 2K (D)     1Jessica Raab07:56.81:59.21:57.8
1:58.2
2:00.1
2:00.6
26
27
28
29
ERA1465
       2Katherine Smith08:17.72:04.41:58.3
2:03.0
2:06.1
2:10.3
35
34
34
33
1913
       3Erin Harris08:40.92:10.22:54.5
1:54.8
1:57.2
1:54.3
20
30
30
31
Unaff.1342
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
14Womens Open/Collegiate 2k (D)     1Emily Steelquist07:42.21:55.61:51.4
1:56.6
1:58.7
1:55.6
31
29
30
31
LUC1510
       2Rebecca Radek07:53.51:58.41:56.0
1:58.7
2:00.9
1:58.1
27
26
27
27
LUC1466
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
17Mens Masters 80+ 2k (E)     1Art Wright09:17.02:19.32:15.3
2:21.0
2:21.5
2:19.2
28
28
30
32
CCS1554
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
18Mens Masters Ltwt 70-79 2K (E)     1Dale Peschel07:52.01:58.01:57.0
1:58.9
1:59.1
1:56.9
31
29
29
31
MBC1450
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
19Mens Masters 70-79 2K (E)     1Steve Bennett08:48.02:12.02:04.1
2:16.3
2:14.2
2:13.4
30
26
28
29
LSTE1225
    Jock McLaughlin    AMRC1423
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
20Mens Masters Ltwt 60-69 2K (E)     1Phil Comer07:33.01:53.21:50.6
1:54.0
1:55.0
1:53.4
29
27
28
31
Unaff.1271
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
21Mens Masters 60-69 2K (E)     1Max Wells07:17.61:49.41:45.9
1:48.1
1:51.2
1:52.4
33
31
31
31
PRC1544
       2Paul Roos07:48.11:57.01:56.0
1:57.9
1:57.5
1:56.7
33
32
30
31
RRC1479
       3Tim Saskowski07:59.11:59.81:55.1
2:02.0
2:02.8
1:59.2
31
30
30
32
OPRA1488
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
22Mens Masters Ltwt 50-59 2K (F)     1Andy Roth07:35.41:53.91:53.4
1:53.3
1:53.3
1:55.4
30
32
35
35
Unaff.1481
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
23Mens Masters 50-59 2K (F)     1Kent McCleary06:55.21:43.81:43.1
1:44.5
1:44.1
1:43.5
31
30
32
34
RRC1419
       2Jim Aylesworth07:08.81:47.21:44.4
1:47.8
1:49.3
1:47.3
28
28
29
30
LSTE1213
       3Scott King07:17.71:49.41:48.6
1:50.0
1:50.1
1:49.0
27
26
27
28
LSTE1385
        4Barron Brown07:30.01:52.51:52.1
1:53.0
1:52.3
1:52.7
32
31
32
34
PRC1242
    John Christianson    AMRC1262
    David Lund    SRA1400
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
24Mens Masters Ltwt 40-49 2K (F)     1Gregory Cook06:48.81:42.21:43.0
1:42.5
1:42.4
1:40.9
33
32
32
33
TO1274
       2Daniel Ederer07:59.31:59.81:57.7
1:59.3
2:01.6
2:00.7
26
28
29
29
MBC1297
    Gilbert Hernandez    LUC1354
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
25Mens Masters 40-49 2K (F)     1Chris Weber06:36.91:39.21:38.8
1:40.9
1:40.8
1:36.5
30
30
29
33
LUC1540
       2Marcum Brooks06:51.61:42.91:43.6
1:43.8
1:43.8
1:40.4
31
29
32
35
LUC1239
       3Hans Frederickson06:58.91:44.71:42.7
1:44.7
1:45.3
1:46.3
29
28
29
29
Unaff.1321
        4Brandon Austin07:03.41:45.81:41.9
1:44.9
1:48.2
1:48.4
26
27
28
30
OAR1211
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
26Mens Masters Ltwt 30-39 2K (H)     1Philip White07:00.21:45.11:46.0
1:45.6
1:44.8
1:43.7
27
27
29
32
LUC1546
       2David Peterson07:20.41:50.11:45.1
1:48.9
1:52.7
1:53.7
27
26
26
28
LUC1454
       3David Colburn07:32.01:53.01:51.3
1:54.5
1:55.2
1:51.0
30
27
28
32
LUC1268
        4Daniel Fang07:48.31:57.11:51.9
1:58.7
1:59.0
1:58.7
31
29
30
32
LUC1309
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
27Mens Masters 30-39 2K (H)     1Ed Ives06:27.71:36.91:35.9
1:38.2
1:37.4
1:36.2
28
28
29
31
1915
       2Douglas Woodward06:34.51:38.61:37.8
1:38.7
1:38.6
1:39.4
31
30
30
34
LUC1553
       3William Bauer06:42.71:40.71:33.5
1:43.5
1:45.3
1:40.4
36
32
32
33
LUC1220
        4Adin Egid06:45.91:41.51:43.2
1:42.9
1:42.8
1:37.0
26
26
26
30
UMASS CS1301
        5Tyler Ulferts07:23.01:50.81:45.0
1:51.6
1:54.3
1:52.1
31
30
31
34
LUC1530
        6Mark Brugger07:24.71:51.21:51.2
1:50.9
1:51.1
1:51.5
25
26
26
27
ERA1245
        7Marcus Frampton08:08.52:02.11:58.9
2:02.6
2:03.6
2:03.4
33
33
33
34
Unaff.1319
    Will Russell    LUC1485
    Jin Yao    1916
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
28Mens Open/Collegiate 2k (G)     1Derek Heath06:26.81:36.71:32.5
1:38.8
1:38.9
1:36.6
32
30
31
36
SEATU1351
       2Liam Connor06:28.61:37.11:33.8
1:37.2
1:39.5
1:38.2
32
32
31
32
SEATU1273
       3Robert Murray06:30.71:37.71:36.6
1:40.1
1:38.7
1:35.2
32
30
30
30
SEATU1434
        4Nathan Castek06:31.61:37.91:35.5
1:39.1
1:41.5
1:35.5
30
28
30
35
LUC1258
        5Hans Glick06:32.11:38.01:38.8
1:38.6
1:38.8
1:35.8
33
32
32
38
LUC1328
        6Carson Huseby06:43.51:40.91:37.9
1:42.8
1:43.0
1:39.7
31
30
31
33
SEATU1366
        7Aidan O'Sullivan06:45.01:41.31914
        8Christopher Petershagen06:45.31:41.31:39.9
1:39.2
1:42.5
1:43.7
28
30
29
30
ERA1453
        9Robert Hyde06:52.01:43.01:33.3
1:42.3
1:48.8
1:47.7
35
33
33
33
Unaff.1367
        10Hans Esterhuizen07:35.91:54.01:36.3
1:59.1
2:01.9
1:58.6
29
27
27
26
Unaff.1307
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
29Mens Open/Collegiate Ltwt 2k (I)     1Alex Twist06:19.61:34.91:35.2
1:34.8
1:35.6
1:34.0
35
35
35
40
SRC1529
       2David O. Smith06:37.31:39.31:37.5
1:39.1
1:42.2
1:38.4
33
31
31
35
PRC1503
       3Tommy Dang07:23.51:50.91:47.9
1:52.4
1:52.5
1:50.7
31
29
30
32
SEATU1281
        4Darien Thomas07:36.91:54.21:51.3
1:55.6
1:56.0
1:53.9
34
32
33
35
SEATU1523
        5Daniel Song07:46.41:56.61:52.8
1:59.4
1:57.5
1:56.7
26
26
27
30
LUC1504
        6Christopher Gibbons07:51.01:57.71:58.1
1:58.3
1:58.6
1:56.0
27
27
27
28
SEATU1326
        7Michael Bremer07:57.11:59.31:54.2
2:00.9
2:01.8
2:00.2
30
30
32
34
SEATU1236
    Ryan Thelin    SEATU1522
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
31Mens Jr 2k (K)     1Isaiah Harrison06:02.91:30.71:29.2
1:30.3
1:30.4
1:33.1
32
31
33
34
Unaff.2345
       2August Altucher06:24.41:36.11:35.2
1:36.3
1:37.4
1:35.4
32
32
31
32
ORU2202
       3Nathaniel Mishler06:24.51:36.11:34.8
1:36.2
1:38.9
1:34.6
31
30
31
34
OPRA2431
        4Nicholas Winkler06:29.81:37.41:34.8
1:37.7
1:40.2
1:37.1
34
32
32
35
VIRC2551
        5Kevin Cassidy06:30.71:37.71:35.7
1:37.2
1:39.1
1:38.6
30
30
30
31
VLRC2256
        6Rohin Petram06:36.11:39.01:35.1
1:39.3
1:42.0
1:39.7
31
30
30
32
VIRC2457
        7Hugh Gleysteen06:41.91:40.51:39.0
1:40.8
1:42.1
1:39.9
34
32
32
33
MBC2327
        8Lucas Johnson06:42.21:40.61:41.3
1:40.7
1:41.0
1:39.2
33
31
31
33
MBC2376
        9Vincent Hestad06:43.01:40.81:40.0
1:41.8
1:41.9
1:39.3
32
31
31
37
MBC2356
        10Adrian Edwards06:43.71:40.91:38.3
1:41.5
1:42.5
1:41.4
31
28
30
33
ORU2298
        11Derek Hissong06:50.11:42.51:41.1
1:42.4
1:42.8
1:43.8
33
31
31
32
SEA2358
        12Oliver Wang06:50.41:42.61:41.3
1:42.8
1:44.0
1:42.4
33
32
32
32
MBC2538
        13Noah Thomas06:51.71:42.91:37.6
1:44.0
1:46.2
1:44.0
33
29
28
34
CBRC2524
        14Caeden Crotty06:53.31:43.31:44.5
1:44.4
1:44.3
1:40.0
29
29
29
32
RRC1278
        15Ben Lees06:57.91:44.51:43.9
1:44.6
1:45.2
1:44.2
34
34
34
35
Unaff.2900
        16Mark Walker-Rittgers07:09.51:47.41:35.8
1:48.2
1:49.5
1:55.9
32
28
30
27
NCC1537
        17Dylan Carmody07:12.11:48.01:45.6
1:47.3
1:49.6
1:49.6
32
31
31
32
BBR1254
        18Farron Austin07:13.71:48.41:45.1
1:46.9
1:50.3
1:51.4
29
28
28
31
OAR1212
        19Johnathan Romano07:17.41:49.31:47.1
1:49.3
1:48.3
1:52.7
26
26
28
29
RRC1477
        20Nolan Hubbell07:17.61:49.41:43.0
1:50.6
1:51.8
1:52.2
35
31
30
32
SKHS1362
        21Jacob Sheckler07:18.11:49.51:45.3
1:49.7
1:52.0
1:51.1
30
30
31
30
MBC1569
        22Kadin Backlund07:19.11:49.81:41.5
1:50.8
1:54.7
1:52.1
37
32
32
33
SKHS1216
        23Alwin Ma07:19.21:49.81:48.6
1:50.3
1:51.2
1:49.1
31
29
29
32
MBC1402
        24Aedan Brown07:27.91:52.01:47.8
1:51.1
1:54.4
1:54.7
29
29
28
30
SEA1241
        25Chase Payne07:28.51:52.11:49.7
1:53.3
1:54.4
1:51.0
33
31
31
34
SKHS1446
        26Declan Lavery07:35.21:53.81:50.1
1:54.0
1:56.7
1:54.4
32
29
29
32
SEA1393
        27Caleb Park07:37.61:54.41:55.7
1:55.3
1:54.7
1:51.8
27
27
27
29
RRC1445
        28Alan McCleary07:56.91:59.21:52.1
2:00.9
2:02.4
2:01.4
29
27
28
29
RRC1418
        29Carson Butler08:00.42:00.11:51.2
1:58.8
2:06.2
2:04.3
30
29
32
34
RRC1250
    Simon Hatcher    ORU2350
    Alexander Rosen    VIRC1480
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
32Womens Jr 2k (J)     1Isabella Battistoni07:15.51:48.91:48.8
1:49.9
1:50.2
1:46.6
30
29
29
33
HNA4219
       2Gabrielle Graves07:17.71:49.41:49.0
1:48.8
1:50.3
1:49.7
34
35
35
36
BBR5330
       3Mara Cassidy07:19.11:49.81:50.7
1:51.0
1:50.5
1:46.8
30
31
30
33
VLRC4257
        4Parker Illingworth07:20.51:50.11:49.0
1:52.2
1:51.8
1:47.6
30
29
30
32
PRC5369
        5Olivia Pineda07:23.61:50.91:49.0
1:51.2
1:52.1
1:51.3
28
26
27
31
CBRC5460
        6Emily Jaudon07:25.01:51.21:50.8
1:51.0
1:52.2
1:51.0
30
31
32
37
OAR4372
        7bridget barnett07:25.21:51.31:51.9
1:52.0
1:52.0
1:49.3
31
32
32
36
RCRC4561
        8Roslyn Bellscheidt07:28.81:52.21:51.9
1:52.5
1:51.2
1:53.2
31
30
30
31
BBR4224
        9Stephanie Westlund07:29.41:52.41:52.6
1:52.4
1:53.6
1:50.8
31
30
29
31
HNA5545
        10Kathryn Edwards07:29.81:52.51:51.3
1:51.9
1:55.6
1:51.1
31
32
31
33
SRC4300
        11Clare Widzgowski07:29.91:52.51:50.7
1:52.5
1:54.6
1:52.1
32
31
32
35
HNA5548
        12Jenna Baker07:32.61:53.11:52.0
1:52.5
1:54.9
1:53.1
27
28
29
30
ERA4218
        13Olivia Finney07:32.61:53.11:52.4
1:53.1
1:53.9
1:53.2
30
30
30
29
GLC5313
        14Isabella Lysaker07:33.41:53.31:51.6
1:53.9
1:54.8
1:53.1
27
25
27
33
HNA5401
        15Natalie Clemans07:34.31:53.61:50.4
1:53.5
1:56.5
1:53.9
30
28
28
32
MBC4266
        16Renee Rockett07:34.41:53.61:49.4
1:53.5
1:56.1
1:55.4
31
30
28
33
SRA5474
        17Alyssa Jensen07:34.71:53.71:54.5
1:55.6
1:55.1
1:49.5
28
28
27
34
CBRC3373
        18Kristen Hashberger07:35.71:53.91:51.0
1:53.8
1:56.5
1:54.4
26
26
26
27
ERA4349
        19Sophia Dexter07:35.81:53.91:53.1
1:53.5
1:55.3
1:53.9
28
28
28
30
RCRC4290
        20Grace Sappington07:36.51:54.11:52.0
1:54.6
1:56.8
1:53.1
28
29
28
30
SRA3487
        21Kate Bricker07:37.61:54.41:51.2
1:54.2
1:57.5
1:54.6
36
34
34
35
VLRC4237
        22Nadia Vondeling07:37.91:54.51:55.4
1:55.4
1:55.3
1:51.9
31
31
31
32
RCRC3534
        23Katherine Kelly07:39.41:54.81:52.1
1:55.1
1:57.2
1:55.0
32
30
30
32
BBR4382
        24Talia Jacobson07:40.51:55.11:51.8
1:55.2
1:57.9
1:55.5
27
28
28
31
CBRC3371
        25Tess Miller07:42.41:55.61:52.9
1:55.9
1:57.8
1:55.7
30
28
27
29
HNA4427
        26Brooklyn Fehling07:42.41:55.61:53.7
1:56.3
1:58.4
1:53.9
28
28
29
33
CBRC3311
        27Nicole Winters07:43.41:55.91:51.7
1:53.8
1:58.3
1:59.6
28
28
28
30
RRC4552
        28Elli Lewis07:43.81:55.91:56.4
1:56.4
1:56.5
1:54.5
32
32
31
34
RCRC3395
        29Alden Kelly07:44.01:56.01:57.0
1:58.0
1:57.3
1:51.7
31
29
30
32
SRA2380
        30Lucy Dickson07:44.11:56.01:54.2
1:57.2
1:57.8
1:54.8
30
30
30
30
HNA4291
        31Honoria Payton07:44.51:56.11:54.8
1:57.1
1:58.0
1:54.5
29
28
28
29
HNA2447
        32Anna Merrifield07:45.91:56.51:56.3
1:57.1
1:56.9
1:55.6
31
29
30
31
OAR2425
        33Alessandra Bennion07:46.11:56.51:52.7
1:55.1
1:58.9
1:59.3
33
32
30
31
PRC4226
        34Sophia Wilken07:47.51:56.9ORU1550
        35Sonja Washburn07:49.51:57.41:54.1
1:55.9
2:00.1
1:59.4
31
29
28
30
PRC3539
        36Flannery Dunn07:49.61:57.41:57.0
1:58.7
1:58.7
1:55.2
28
27
27
30
HNA3295
        37Hailey Belli07:50.11:57.51:57.4
1:57.8
1:58.6
1:56.3
32
32
31
33
RCRC2223
        38Julia Hopper07:51.11:57.81:56.1
1:59.2
1:59.4
1:56.4
30
28
29
31
HNA2361
        39Ellie Nemeth07:51.71:57.91:57.8
1:58.1
1:58.5
1:57.3
30
29
30
34
OAR2436
        40Ava Lorentzen07:52.01:58.01:55.3
1:58.1
2:01.4
1:57.2
31
31
31
32
BBR3399
        41Catherine Burtner07:52.21:58.11:55.4
1:58.5
2:00.1
1:58.2
29
29
28
33
OAR3248
        42Grace Connell07:53.51:58.41:58.8
2:00.3
2:00.2
1:54.2
31
31
32
36
SPS3272
        43Miranda Lambert07:55.31:58.81:56.2
1:59.8
2:02.3
1:57.0
30
29
29
31
HNA3391
        44Ashton St John07:55.31:58.81:58.0
1:58.8
2:00.4
1:58.0
27
28
27
28
HNA2507
        45Arianna Stamatoyannopoulos07:55.41:58.81:55.2
1:58.8
2:00.8
2:00.4
28
28
28
29
PRC3508
        46Emma Meyer07:55.51:58.91:59.0
1:59.2
2:00.0
1:57.3
29
29
29
33
HNA3426
        47Alexandra Edwards07:55.81:59.01:57.6
1:58.6
2:00.0
1:59.6
31
30
30
31
LOCR2299
        48Jessica Fiorini-Wirick07:56.71:59.2RRC1314
        49Evan Humphrey07:56.71:59.21:55.0
2:01.2
2:01.8
1:58.7
30
28
28
29
MBC3364
        50Mattie Wellnitz07:57.41:59.31:57.8
1:58.9
2:00.2
2:00.5
30
29
29
32
HNA3543
        51Riley Brooks07:57.51:59.41:57.6
1:59.3
2:00.8
1:59.9
29
28
29
31
RCRC2240
        52Henrietta Larson07:58.31:59.6HNA1392
        53Isabella Short07:58.91:59.71:57.3
1:59.0
2:00.4
2:02.2
31
31
32
35
LOCR2499
        54Madison Wright08:07.92:02.02:01.0
2:01.3
2:02.9
2:02.7
28
28
29
29
OAR2555
        55Meera Kalhan08:08.52:02.11:56.4
2:03.6
2:04.1
2:04.4
32
31
30
32
HNA2378
        56Elizabeth Anderson08:09.72:02.4RRC1206
        57Kayley Close08:10.32:02.61:54.9
1:59.9
2:09.8
2:05.7
31
29
28
31
SKHS2267
        58Ella Buysse08:12.12:03.02:02.8
2:02.5
2:03.6
2:03.3
30
28
29
30
HNA2251
        59Gwyneth Harrison08:13.62:03.4HNA1344
        60Olivia Pope08:15.42:03.8CBRC1463
        61Kennedy Harder08:16.02:04.02:02.2
2:05.1
2:06.0
2:02.6
27
27
27
30
SRA2339
        62sadie bailey08:18.72:04.7SKHS1560
        63Josie Margarones08:21.92:05.5HNA1410
        64Millie Cole08:23.32:05.8HNA1269
        65Elsie Polzin08:23.62:05.92:04.4
2:05.5
2:06.8
2:06.9
29
29
28
27
HNA2461
        66Hannah Sasse08:24.22:06.1OAR1489
        67Calista Toner08:27.12:06.8CBRC1526
        68Tess Forster08:29.22:07.3HNA1318
        69Audrey Deligan08:37.82:09.5HNA1287
        70Ana McDonald08:41.22:10.3HNA1421
        71Lucinda Harden09:06.32:16.6HNA1904
    Claire Surbeck    SRA5517
    Anna Hansen    RCRC5338
    Romy Forster    HNA1317
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
33Mens Jr Ltwt 2k (M)     1Simon Dubiel06:33.11:38.31:38.4
1:38.5
1:38.4
1:37.8
37
35
35
39
MBC2294
       2Noah Faust06:40.31:40.11:36.3
1:38.5
1:41.1
1:44.5
35
33
32
30
BIR2310
       3Colin Lindquist06:51.91:43.01:39.1
1:43.2
1:44.5
1:45.2
35
33
32
33
BIR2396
        4Derek Shen06:57.41:44.41:44.2
1:45.3
1:46.9
1:41.1
33
31
30
36
MBC2495
        5Mason Crabs06:58.51:44.61:43.8
1:43.4
1:44.3
1:46.9
34
33
34
36
MBC2277
        6Timmy Wang06:59.01:44.71:46.0
1:45.5
1:44.1
1:43.4
36
35
36
38
Unaff.2903
        7Ivan Beremski07:04.31:46.11:42.6
1:45.3
1:47.6
1:48.8
35
32
31
34
ORU2227
        8Colman Bashore07:06.91:46.71:46.3
1:46.8
1:47.5
1:46.3
33
33
32
34
Unaff.1901
        9Adley Schwartz07:12.01:48.01:44.8
1:47.5
1:49.9
1:49.7
29
27
26
28
ORU1494
        10Henry Wilken07:16.81:49.21:40.8
1:48.8
1:53.8
1:53.4
32
25
26
28
ORU1549
        11Evan Shoemaker07:21.11:50.31:49.8
1:48.4
1:49.5
1:53.4
27
29
30
29
SEA2498
        12Cole Grothen07:25.31:51.31:46.7
1:49.1
1:54.4
1:55.2
28
26
26
27
RRC1334
        13Nathanial Stenchever07:28.31:52.11:49.7
1:50.2
1:52.2
1:56.2
32
32
32
28
OAR1512
        14Harry Liuson07:28.61:52.21:51.7
1:51.3
1:52.1
1:53.5
33
33
33
32
Unaff.1902
        15Parker Ramsey07:32.91:53.21:49.9
1:55.6
1:55.5
1:51.8
32
28
28
31
OAR1468
        16Gustavo Romero07:39.71:54.91:52.4
1:55.6
1:56.0
1:55.8
30
28
28
30
SEA1478
        17Jackson Sherwood07:50.51:57.61:49.3
1:59.5
2:02.3
1:59.5
34
29
32
38
SKHS1497
        18Brian DeLoach07:51.51:57.91:51.9
1:57.7
2:01.9
2:00.0
32
31
32
33
BBR1282
        19Alex Thorensen07:53.91:58.51:51.2
1:57.8
2:02.5
2:02.4
28
22
22
21
NCC1525
        20Daniel Cope08:00.02:00.01:55.5
1:59.1
2:03.2
2:02.1
32
29
29
29
OAR1275
        21Logan Young08:12.62:03.21:55.4
2:01.2
2:07.4
2:08.6
32
33
32
33
OAR1558
        22Max Savage08:20.32:05.11:56.2
2:07.2
2:10.4
2:06.4
34
29
29
30
2917
    Aidan Teachout    VIRC1520
    Oliver Cole    SEA1270
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
34Womens Jr Ltwt 2k (L)     1mabel moses07:30.91:52.71:53.3
1:51.9
1:53.0
1:52.7
34
35
36
37
BBR2568
       2Olivia Bay07:36.01:54.01:52.5
1:53.8
1:54.8
1:55.0
32
31
30
28
HNA2221
       3Perrin Lafky07:44.11:56.01:56.2
1:56.5
1:58.2
1:53.1
38
36
36
37
GLC2390
        4Naomi Ferrero07:48.01:57.01:56.6
1:57.1
1:58.4
1:55.9
28
28
28
29
HNA2312
        5Lidia Longawa07:52.21:58.11:55.9
1:58.3
1:59.5
1:58.5
29
27
28
28
HNA2397
        6Caroline Wynne07:59.21:59.81:57.9
1:58.3
1:58.5
2:04.4
33
29
29
30
HNA2556
        7Claire Hart08:00.62:00.11:58.8
1:58.8
2:00.8
2:02.1
32
31
31
31
OAR2347
        8Chloe Margarones08:17.42:04.42:04.8
2:04.3
2:05.2
2:03.2
28
28
28
31
HNA1409
        9Paloma Probart08:17.72:04.42:02.9
2:03.8
2:05.5
2:05.4
28
28
29
33
OAR1464
        10Bridget Ohearn08:20.02:05.02:02.9
2:05.0
2:06.0
2:06.2
28
28
29
32
HNA1442
        11Milla Beremski08:20.72:05.21:57.4
2:06.2
2:09.4
2:07.7
31
27
27
28
ORU1228
        12Ella Yeigh08:25.92:06.52:04.9
2:07.1
2:07.8
2:06.2
34
32
31
31
ORU1557
        13Eleanor Bird08:27.72:06.92:06.3
2:06.2
2:06.8
2:08.4
30
30
32
31
OAR1231
        14Ella Gage08:29.72:07.42:04.5
2:07.1
2:09.2
2:08.9
27
25
25
26
RRC1324
        15lydia gauvin08:32.72:08.22:01.4
2:03.2
2:13.8
2:14.3
28
28
27
29
SPS1565
        16Lily Buysse08:33.92:08.52:03.9
2:07.6
2:11.9
2:10.4
28
25
25
29
HNA1252
        17Lauren Cassell-Hall08:34.52:08.62:09.5
2:09.3
2:09.6
2:06.2
25
25
24
29
HNA1255
        18Anna Marvin08:43.42:10.92:06.0
2:10.1
2:13.9
2:13.4
24
24
24
30
RRC1415
        19Hazel Babinec-Thompson08:45.42:11.42:07.7
2:09.3
2:15.0
2:13.5
29
29
28
30
HNA1214
        20AUDREY STEARNS08:52.92:13.22:10.5
2:12.8
2:18.3
2:11.4
28
26
26
30
RRC1486
        21Tori Derwin08:59.12:14.82:12.5
2:17.4
2:17.3
2:12.0
28
26
26
29
RRC1289
    Rachel Whittington    ORU1547
    Sophia Petersen    HNA2452
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
35Mens Jr Novice 2k (O)     1Connor Shoup06:37.11:39.31:37.5
1:42.4
1:41.2
1:36.0
31
29
29
32
CBRC2500
       2Logan King06:58.11:44.51:42.4
1:44.7
1:45.8
1:45.1
28
27
27
28
RRC2384
       3Leo Bessler07:05.81:46.41:45.7
1:45.6
1:48.8
1:45.7
30
31
29
32
CBRC2230
        4Adam Doster07:06.11:46.51:44.8
1:47.3
1:47.6
1:46.4
30
29
30
33
OAR2293
        5Davis Kelly07:06.61:46.71:42.0
1:49.9
1:51.2
1:43.6
32
31
31
36
BBR2381
        6Jin Yao07:13.51:48.41:46.5
1:47.2
1:48.0
1:51.7
28
30
31
32
2916
        7Ben Burtner07:21.31:50.31:52.2
1:50.8
1:51.0
1:47.3
29
31
31
32
OAR2247
        8david bass07:24.81:51.21:48.1
1:50.4
1:53.0
1:53.3
31
31
31
32
OAR2562
        9Nicholas Alinger07:42.61:55.61:54.3
1:56.7
1:57.3
1:54.3
28
27
28
33
SEA1201
        10Brighton Nickolson07:45.11:56.31:53.2
1:58.5
1:56.8
1:56.5
36
31
33
35
OPRA1437
        11Noah Moss07:46.21:56.51:46.3
1:55.9
2:02.6
2:01.3
32
31
31
32
RRC1433
        12Clyde Brown07:53.71:58.41:50.8
2:00.0
2:01.3
2:01.6
26
25
26
27
MBC1244
        13Zigui Harper-Smith07:58.01:59.51:55.9
1:59.7
2:01.9
2:00.5
32
31
31
31
OPRA1340
        14Christopher Church08:08.42:02.11:49.1
2:08.3
2:08.1
2:03.0
38
35
33
36
SKHS1264
        15Arnav Anandam08:27.02:06.72:03.5
2:07.3
2:08.6
2:07.7
29
27
28
29
SEA1204
        16Cameron Tucker08:27.52:06.92:00.5
2:07.9
2:10.5
2:08.6
28
24
24
28
RRC1527
        17William Cicero08:28.52:07.12:01.9
2:11.0
2:10.7
2:04.9
35
31
32
37
SEA1265
        18Owen Kane08:36.12:09.02:02.9
2:10.8
2:11.5
2:10.9
32
29
30
31
ORU1379
        19Gabriel Schoewe08:36.82:09.22:04.4
2:11.8
2:12.0
2:08.6
27
25
25
28
ORU1492
    Joshua Decrona    SKHS2284
    Reed Grosvenor    Unaff.2333
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
36Womens Jr Novice 2k (N)     1Lucy Martinez07:38.21:54.51:54.4
1:55.0
1:54.1
1:54.7
29
28
29
30
HNA3414
       2Natalie Bailey07:53.41:58.31:57.8
1:58.8
1:59.8
1:57.1
28
28
28
29
OAR3217
       3Isabel Roubicek08:01.22:00.31:58.1
2:00.4
2:01.9
2:00.8
32
29
29
30
HNA3482
        4Rebecca Falash08:03.72:00.91:58.9
2:00.2
2:01.8
2:02.9
25
29
32
35
OAR3308
        5Madison Shepler08:06.42:01.61:58.0
2:02.1
2:04.5
2:01.8
31
29
29
33
OAR2496
        6Elli Rowley08:08.72:02.22:02.8
2:03.6
2:03.7
1:58.6
27
27
28
31
OAR3483
        7Adela Delucchi08:14.22:03.51:53.5
2:03.8
2:11.8
2:05.2
33
28
24
24
HNA2288
        8Lisa Martin08:28.62:07.22:00.1
2:05.8
2:12.1
2:10.6
32
34
36
36
OPRA2412
        9Clara Brown08:29.22:07.32:03.8
2:05.9
2:09.3
2:10.2
28
27
28
29
CBRC3243
        10Catherine Ernst08:29.32:07.32:02.3
2:08.2
2:10.2
2:08.6
32
29
28
27
HNA2306
        11Ella Schulz08:29.32:07.32:02.5
2:05.9
2:10.7
2:10.3
29
30
31
34
OPRA2493
        12Emma Hartz08:30.32:07.62:01.5
2:09.0
2:11.0
2:08.8
31
29
31
32
HNA2348
        13Josephine DeTuerk08:30.62:07.72:02.4
2:09.0
2:10.5
2:08.7
29
28
28
31
HNA2283
        14Olivia Lopez-Kiimball08:32.92:08.21:56.5
2:08.8
2:13.5
2:14.2
33
30
27
30
RRC2398
        15Sofia Schliebner08:34.82:08.72:05.1
2:06.7
2:11.4
2:11.6
31
30
30
31
HNA2491
        16Jasmine Eid08:37.32:09.32:06.2
2:11.5
2:10.9
2:08.7
31
26
28
30
HNA2303
        17Elizabeth Eck08:37.42:09.42:02.7
2:09.1
2:13.8
2:11.8
30
28
26
26
HNA2296
        18Adelaide Maillette08:38.22:09.62:02.7
2:11.9
2:13.0
2:10.6
32
29
29
30
HNA2407
        19Cindy Gabalis08:45.42:11.42:09.7
2:12.4
2:12.4
2:10.9
32
31
32
33
HNA2323
        20Maija Koivu08:46.12:11.52:07.0
2:11.9
2:15.3
2:11.9
33
30
31
30
HNA2388
        21Keira Anderson08:46.62:11.72:00.2
2:16.3
2:19.4
2:10.7
29
22
22
24
HNA1207
        22Adelaide Telzrow08:46.82:11.72:05.5
2:12.0
2:15.1
2:14.3
32
30
28
25
HNA2521
        23Madison Blackmore08:47.42:11.92:05.7
2:13.8
2:16.9
2:11.1
31
30
29
32
HNA2232
        24Nia Fletcher08:48.02:12.02:05.8
2:13.6
2:13.3
2:15.2
29
28
29
29
HNA1315
        25Annabelle Blue08:53.82:13.52:12.7
2:14.3
2:15.4
2:11.5
28
28
27
29
HNA1233
        26Gwendolyn Scafe08:54.82:13.72:11.2
2:13.1
2:14.3
2:16.2
32
31
31
33
OAR1490
        27Elizabeth Sullivan08:55.72:13.92:08.8
2:16.0
2:17.9
2:13.0
31
26
26
27
HNA3912
        28Lucy Nord09:00.02:15.02:08.4
2:18.2
2:21.8
2:11.6
30
28
27
30
HNA1438
        29Lilly Kurtz09:04.12:16.02:13.8
2:18.5
2:19.6
2:12.2
32
29
28
30
HNA1389
        30Riley Reynolds09:15.02:18.72:19.8
2:19.6
2:18.9
2:16.7
28
29
29
32
HNA1472
        31Imani Maher09:17.82:19.42:19.5
2:19.4
2:20.2
2:18.7
24
25
27
29
HNA1406
        32Sadie Beers09:34.12:23.52:22.3
2:23.8
2:26.2
2:21.8
27
28
28
29
HNA1222
        33Marygrace Donahue09:34.22:23.52:17.6
2:25.4
2:25.9
2:25.3
29
28
28
30
HNA1292
        34Emma Johnson09:45.92:26.52:16.7
2:31.2
2:34.9
2:23.1
30
29
29
32
HNA1375
        35Grace Maher09:46.42:26.62:21.0
2:27.9
2:30.1
2:27.3
30
27
27
28
HNA1405
        36Shannon Callahan09:57.02:29.22:23.1
2:32.8
2:33.9
2:27.2
30
30
31
34
OPRA1253
        37Tess Miller10:02.62:30.62:15.5
2:32.4
2:38.6
2:36.1
31
27
27
28
HNA1428
        38Sabina Petersen10:14.62:33.62:27.2
2:36.2
2:38.1
2:33.1
29
27
27
27
HNA1451
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
37Womens Open Adaptive 1k: Physically Disabled (Arms-Shoulders) (P)     1Megan Knoernschild03:02.5STO1386
       2Erin Martin05:38.02:49.02:45.6
2:52.4
35
39
STO1411
       3Amy Ruby05:44.52:52.32:44.6
2:59.9
36
38
STO1484
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
43Mens Open Adaptive 1k: Physically Disabled (Arms-Shoulders) (P)     1Ali Ataman06:01.33:00.72:47.2
3:14.1
39
44
STO1210
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
48Womens Open 1k (Q)     1Emily Steelquist03:41.81:50.91:48.7
1:53.0
34
33
LUC1510
       2Rebecca Radek03:46.81:53.41:51.1
1:55.7
36
32
LUC1466
       3Jordan Hanna03:52.21:56.11:47.9
2:04.3
41
39
LUC1337
        4Carrie Heaton03:53.71:56.91:56.3
1:57.4
31
32
OPRA1352
        5Rebecca Busch03:54.01:57.01:51.6
2:02.3
35
31
OPRA1249
        6Anne Dalrymple03:55.91:57.91:52.9
2:03.0
37
35
PRC1280
        7Karen Boudreau03:58.01:59.01:56.7
2:01.3
30
31
MBC1234
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
50Mens Open 1k (R)     1Marcum Brooks03:13.11:36.61:38.3
1:34.8
32
35
LUC1239
       2William Bauer03:13.11:36.51:34.7
1:38.3
36
34
LUC1220
       3Jack Couwenberg03:15.71:37.91:36.6
1:39.2
33
34
SEA1276
        4John Holt03:26.31:43.11:43.3
1:43.0
33
32
AMRC1360
        5Reed Grosvenor03:29.91:45.01:40.8
1:49.2
37
35
Unaff.1333
        6Declan Lavery03:38.21:49.11:47.9
1:50.3
33
33
SEA1393
        7Julio Mendez03:44.21:52.11:47.2
1:57.0
36
34
LUC1424
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
51Mens Ltwt 1k (R)     1Gabe Martinez03:19.61:39.81:37.3
1:42.3
35
32
LUC1413
       2Tyler Turner03:33.01:46.51:43.2
1:49.7
37
35
OPRA1528
       3Daniel Fang03:36.31:48.11:42.9
1:53.3
33
32
LUC1309
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
52Womens Coxswain 500m Dash (T)     1Shannon Callahan02:17.72:17.72:17.739OPRA1253
       2Bridget Sutton02:53.82:53.82:53.846RRC1518
    Lilly Kurtz    HNA1389
    Olyvia Peterson    RRC1455
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
53Mens Coxswain 500m Dash (T)     1Nicholas Alinger01:42.01:42.01:42.046SEA1201
       2Arnav Anandam01:49.91:49.91:49.941SEA1204
       3Zitao Harper-Smith01:54.61:54.61:54.642OPRA1341
        4Quintin Peterson02:26.22:26.22:26.244RRC1456
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
54Youth 500m Dash (S)     1Davis Kelly01:33.81:33.81:33.843BBR1381
       2Aedan Brown01:34.41:34.41:34.439SEA1241
       3Dylan Carmody01:37.11:37.11:37.141BBR1254
        4Noah Rockey01:40.11:40.11:40.136MBC2475
        5Gustavo Romero01:40.51:40.51:40.537SEA1478
        6Clyde Brown01:46.11:46.11:46.132MBC2244
        7Dash Weber01:51.51:51.51:51.540Unaff.2541
        8William Cicero01:53.31:53.31:53.344SEA1265
        9Maddox Neil01:56.01:56.01:56.035CBRC2435
        10Rowan McEvilly02:01.02:01.02:01.032CBRC1422
        11Addison McDivitt02:03.82:03.82:03.838CBRC2420
        12Sophia Groves02:03.92:03.92:03.938OPRA2335
        13Robert Kennedy02:11.32:11.32:11.338OPRA1383
        14Declan Weber02:11.92:11.92:11.938Unaff.2542
        15Bridget Hestad02:17.72:17.72:17.740Unaff.1355
        16Ralyn Asher-Titterness02:25.82:25.82:25.848OPRA1209
    Youth 3    CBRC2910
    Faas Christianson    OPRA1261
    Youth 2    CBRC2909
    Youth 1    CBRC2907
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
55Womens Open 500m Dash (U)     1Maria England01:40.91:40.91:40.944OPRA1305
       2Anne Dalrymple01:52.71:52.71:52.744PRC1280
       3Carrie Heaton01:53.31:53.31:53.336OPRA1352
        4Rebecca Busch01:54.31:54.31:54.338OPRA1249
        5susan gehrke01:55.61:55.61:55.642Unaff.1566
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
56Mens Open 500m Dash (U)     1Robert Murray01:21.61:21.61:21.641SEATU1434
       2Liam Connor01:23.01:23.01:23.044SEATU1273
       3Chris Weber01:27.81:27.81:27.843LUC1540
        4Carson Huseby01:29.61:29.61:29.640SEATU1366
        5Philip White01:36.81:36.81:36.837LUC1546
        6William Pickard01:37.31:37.31:37.336AMRC1459
        7Michael Bremer01:46.21:46.21:46.236SEATU1236
        8Robert Rohrberg02:20.72:20.72:20.732ERA1476
    Nathaniel Burns    1920
    Daniel Packard    Unaff.1444
    Will Russell    LUC1485
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
57Mens Jr 4x Team 1K (V)     1Team: King, L.03:42.91:51.41:38.2
1:42.9
1:41.4
33
30
29
RRC1470
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
58Womens Jr 4 Team 1K (V)     1Team: Winters, N.03:45.61:52.82:08.2
2:06.9
31
31
RRC1474
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
59Womens Masters 4 Team 1K (W)     1Team: Egolf, K.04:00.02:00.01:58.4
1:58.5
1:55.9
34
33
35
CRC1439
       2Team: Anderson, A.04:00.12:00.11:57.6
2:01.8
2:05.0
35
34
60
MBC1173
       3Team: Rajesh, L.04:08.62:04.32:00.8
1:59.6
2:00.7
33
34
36
PRC1442
        4Team: Maxwell, M.04:13.62:06.82:14.3
2:17.1
26
29
PRC1150
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
60Mens Masters 4 Team 1K (W)     1Team: Sprinkle, S.03:13.31:36.61:30.6
1:34.6
1:35.0
34
33
38
LUC1312
       2Team: Ellmann, S.03:23.61:41.81:41.4
1:42.7
1:56.7
31
32
0
MBC1395
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
61Mixed Jr 4 Team 1K (V)     1Team: Bolding03:46.11:53.11:51.1
2:03.0
37
32
MBC19905
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
63Mens Jr 2 Team 1K (X)     1Team: Hissong, D.03:12.01:36.01:26.9
1:38.0
1:38.9
38
32
35
SEA1418
       2Team: Mishler, N.03:23.81:41.91:36.7
1:36.1
1:30.1
32
32
33
OPRA1464
       3Team: Shoemaker, E.03:26.71:43.41:44.8
1:46.3
31
33
SEA1419
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
64Womens Jr 2 Team 1K (X)     1Team: Martin, L.03:56.71:58.41:56.7
1:57.7
1:59.0
34
33
36
OPRA1465
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
66Mens Masters 2 Team 1K (Y)     1Team: Wells, M.03:32.51:46.21:44.7
1:43.8
1:38.5
30
31
37
PRC1412
       2Team: Mendez, J.03:32.71:46.41:52.1
1:52.2
33
34
LUC1428
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
67Mixed Jr 2 Team 1K (X)  Team: Callahan, S.    OPRA1454
Event# Event Name Placing Athlete/Team Name Results Avg Pace Time Splits SPM Splits Club Heat# Entry#
711K Mixed Open 2x Team (Y)     1Team: Swinford, C.03:36.31:48.11:53.1
1:57.2
30
30
OPRA1463